Pomoc rzeczoznawcy

Home Rzeczoznawca samochodowy

Uprawniony rzeczoznawca samochodowy

Pomoc w sporze z towarzystwem ubezpieczeniowym, ocena wartości szkody, wycena samochodu to tylko niektóre przykłady usług świadczonych przez rzeczoznawcę samochodowego. Statystyki pokazują, że w 90% kwoty odszkodowań wypłacanych przez ubezpieczycieli zostają zaniżone. Nic dziwnego, że coraz więcej osób zgłasza się po pomoc do niezależnego specjalisty.

Uzyskaj pomoc:
tel. 781 708 007

Auta zastępcze:
tel.: 781 668 007

Kim jest rzeczoznawca samochodowy?

Rzeczoznawca samochodowy jest podmiotem specjalizującym się w wycenie pojazdów. Pomoc rzeczoznawcy samochodowego jest również nieodzowna w przypadku konieczności wyceny szkód w przypadku kolizji drogowych. Poza tym rzeczoznawcy samochodowi współpracują z sądami, wydając opinie na zlecenie organów wymiaru sprawiedliwości.

 

Nie każdy może zostać rzeczoznawcą. Wykonywanie tego zawodu wymaga spełnienia wymagań stawianych przez ustawę o ruchu drogowym. Rzeczoznawca samochodowy to zatem osoba, która:

  • legitymuje się co najmniej wykształceniem średnim i dwuletnią praktyką zawodową w branży motoryzacyjnej,
  • ma uprawnienia do kierowania pojazdem w kategorii A, B, C1, C, certyfikat rzeczoznawcy samochodowego i wpis na listę rzeczoznawców samochodowych,
  • nie wydano wobec niej prawomocnego wyroku sądowego za popełnienie przestępstwa umyślnego.

Kiedy udać się po pomoc?

Usługami świadczonymi przez rzeczoznawcę samochodowego interesują się nie tylko towarzystwa ubezpieczeniowe czy warsztaty samochodowe, ale również coraz szersze grono klientów indywidualnych.

 

Pomoc rzeczoznawcy samochodowego jest potrzebna między innymi podczas zakupu pojazdu z rynku wtórnego lub sprowadzania samochodu spoza granic kraju. Warto wówczas zweryfikować, czy samochód jest powypadkowy. Po pomoc specjalisty warto udać się również w razie sprzedaży pojazdu.

 

W szczególności, jeśli jest to rzadki egzemplarz. Wiedza rzeczoznawcy samochodowego przydaje się też w sytuacji dochodzenia od towarzystwa ubezpieczeniowego odszkodowania w zakresie utraty wartości danego pojazdu. Wreszcie do rzeczoznawcy samochodowego warto udać się po dokonaniu naprawy pojazdu. Specjalista oceni stan techniczny samochodu i zweryfikuje, co jeszcze wymaga naprawy.

 

Z niezależnego rzeczoznawcy samochodowego warto skorzystać jeszcze w każdym przypadku podejrzenia zaniżenia wartości odszkodowania przez ubezpieczyciela. Oczywiście taka ekspertyza nie jest dla towarzystwa ubezpieczeniowego wiążąca, nie zawsze zatem zostaje uznana. W takim wypadku pozostaje dochodzenie swoich racji w postępowaniu sądowym.

Spotkanie z rzeczoznawcą samochodowym: jak się przygotować?

Niezależnie od tego, jaka sprawa będzie przedmiotem zgłoszenia się do rzeczoznawcy samochodowego, warto odpowiednio się przygotować. Pozwoli to na rzetelną ocenę sytuacji przez eksperta. Dla rzeczoznawcy samochodowego istotne znaczenie mają przykładowo takie dokumenty, jak:

  • dokumentacja zdjęciowa bezpośrednia z miejsca wypadku,
  • notatki policyjne,
  • wyceny zlecone przez instytucje ubezpieczeniowe,
  • dokładny opis zdarzenia,
  • spis usterek, których firma ubezpieczeniowa nie uwzględniła w trakcie wyliczania kwoty należnego odszkodowania.

 

Wykonanie rzetelnej ekspertyzy przez rzeczoznawcę samochodowego jest procesem czasochłonnym. Możliwie szybkie dostarczenie wszystkich koniecznych dokumentów z pewnością ułatwi to zadanie. Przed skorzystaniem z usług rzeczoznawcy samochodowego zawsze warto pamiętać o sprawdzeniu uprawnień do wykonywania zawodu. Tylko ekspertyza podmiotu wpisanego na listę będzie respektowana przez ubezpieczyciela lub w postępowaniu przed sądem.

Zadzwoń
PO WYPADKU
Pomożemy Ci od A do Z.
tel. 781 708 007
tel. 781 668 007

Opinie Klientów:

Waldemar SzpotkowskiWaldemar Szpotkowski
16:02 02 Feb 22
Polecam z czystym sumieniem.Pan Tomek zajął się obsługą po wypadku od A do Z. Auto zastępcze bardzo czyste i zadbane. Pełen profesjonalizm.Jeszcze raz dziękuję!
Grzegorz KościakGrzegorz Kościak
15:45 19 Jan 22
Super firma, uczciwość, życzliwość, sedeczność, współczucie i chęć niesienia pomocy, to dobra cecha ktora ich wyróżnia ze dzisiejszego biznesowego świata. Polecam 👍
Aleksander SzczuckiAleksander Szczucki
20:37 17 Jan 22
Szanowni warto skorzystać z usług tej firmy.Nie musiałem się wysilać z papierami . Wszystko ogarnięte z ubezpiecztcielem bez mojego udziału, bez proszenia się i za rozsądne pieniądze.Polecam w 100%
Dominika FrygiesDominika Frygies
19:57 17 Jan 22
Profesjonalne podejście do sprawy. Wszystko załatwione szybko i bez zbędnych problemów. Dobrze że trafiłam na Pana Tomasza i nie musiałam sama załatwiać tych wszystkich formalności. Jeszcze raz dziękuje i serdecznie POLECAM!!
Paulina KosimPaulina Kosim
16:48 29 Dec 21
Firma godna polecenia. Bardzo profesjonalne podejście do sprawy. Sprawne przeprowadzenie całego procesu likwidacji szkody. Dostarczenie auta zastępczego w szybkim czasie. Auto zastępcze zadbane, sprawne technicznie, komfortowe. Serdecznie polecam.
js_loader
Potrzebujesz pomocy?
Skorzystaj z naszej wiedzy i doświadczenia w kwestii odszkodowań. Chętnie podejmiemy się Twojej sprawy - zajmiemy się nią kompleksowo i co najważniejsze skutecznie.